Odwiedza nas 23 gości

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje biblijne do Ostoi św. Antoniego w Ratowie w dniach 13-15 grudnia.

Rekolekcje poprowadzi O. RYSZARD WRÓBEL (OFMConv), franciszkanin, kapłan z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych, biblista, spowiednik, rekolekcjonista, wykładowca.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Dzięki wzmożonym wysiłkom ludzi wielkiego serca Sanktuarium od kilku lat przeżywa okres intensywnych remontów, które umożliwią przywrócenie dawnej świetności temu odwiecznemu miejscu kultu św. Antoniego Padewskiego a zarazem perełce architektonicznej wyróżniającej się, jak stwierdzili historycy sztuki, nie tylko w skali Mazowsza ale całej Polski oraz sprawią, że z tych pięknych pomieszczeń i ogrodów będą mogli korzystać pielgrzymi jak również wszystkie osoby szukające odpoczynku  i wyciszenia.

Do tej pory udało się  odnowić elewację na kościele (dzięki dotacji z Urzędu  Marszałkowskiego), wymienić dach na budynkach klasztornych (dzięki dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego),  przeprowadzić renowację budynku klasztornego, w którym została otwarta Ostoja św. Antoniego wraz z otoczeniem (dzięki dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007 - 2013 oraz na lata 2014-2020), dokonać termomodernizacji obiektu (dzięki dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020), odnowić elewację ściany północno-wschodniej, południowej, zachodniej oraz ścian wirydarza budynku klasztornego oraz przeprowadzić renowację prospektu organowego (dzięki dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego)  jak również zrewitalizować ogrody bernardyńskie (dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony-Środowiska i Gospodarki Wodnej), przeprowadzić 1 etap remontu zabytkowej dzwonnicy z 1732 r., dzięki dotacji Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Obecnie zbieramy środki na renowację zabytkowej osiemnastowiecznej sygnaturki i prace ratunkowe przy dachu kościoła.

Serdecznie prosimy, aby Państwo w miarę możliwości wsparli to dzieło, przekazując ofiarę lub darowiznę na konto Sanktuarium Diecezjalne św. Antoniego Ratowo 58, 06-540 Radzanów, MBank
65 1140 2004 0000 3002 7413 2348 lub przekazem pocztowym na adres Sanktuarium Diecezjalne św. Antoniego Ratowo 58, 06-540 Radzanów.

Modlitwy w intencji naszych Dobrodziejów zanoszone są przez słynącym łaskami obrazem św. Antoniego Padewskiego w każdy wtorek o godz. 15.30.

Za wszelką pomoc z serca dziękuję, z pamięcią modlitewną i błogosławieństwem

rektor Sanktuarium

ks. Bogdan Pawłowski

Porządek mszy św. i nabożeństw:

niedziele i święta - godz. 9.30

nabożeństwo ku czci św. Antoniego - każdy wtorek godz. 15.30

adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą za kapłanów i osoby konsekrowane – każdy czwartek godz. 15.30

msza św. w dni powszednie - godz. 16.00

nabożeństwa sezonowe - godz. 15.30

Intencje mszalne można zgłaszać drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.