Odwiedza nas 57 gości

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Dzięki wzmożonym wysiłkom ludzi wielkiego serca Sanktuarium od kilku lat przeżywa okres intensywnych remontów, które umożliwią przywrócenie dawnej świetności temu odwiecznemu miejscu kultu św. Antoniego Padewskiego a zarazem perełce architektonicznej oraz sprawią, że z tych pięknych pomieszczeń i ogrodów będą mogli korzystać pielgrzymi jak również wszystkie osoby szukające odpoczynku  i wyciszenia.

Do tej pory udało się  odnowić elewację na kościele (dzięki dotacji z Urzędu  Marszałkowskiego), wymienić dach na budynkach klasztornych (dzięki dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego),  przeprowadzić renowację wnętrza południowo-wschodniego budynku klasztornego, w którym została otwarta Ostoja św. Antoniego (dzięki dotacji z Europejskich Funduszy Strukturalnych - PRO WM 2007 - 2013), odnowić elewację ściany północno-wschodniej, południowej, zachodniej oraz ścian wirydarza budynku klasztornego (dzięki dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego)  jak również zrewitalizować ogrody bernardyńskie (dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej).

W chwili obecnej zbieramy środki na dokończenie remontu zespołu klasztornego.

Serdecznie prosimy, aby Państwo w miarę możliwości wsparli to dzieło, przekazując ofiarę lub darowiznę na konto Sanktuarium Diecezjalne św. Antoniego Ratowo 58, 06-540 Radzanów, MBank
65 1140 2004 0000 3002 7413 2348 lub przekazem pocztowym na adres Sanktuarium Diecezjalne św. Antoniego Ratowo 58, 06-540 Radzanów.

Modlitwy w intencji naszych Dobrodziejów zanoszone są przez słynącym łaskami obrazem św. Antoniego Padewskiego w każdy wtorek o godz. 15.30.

Za wszelką pomoc z serca dziękuję, z pamięcią modlitewną i błogosławieństwem

rektor Sanktuarium

ks. Bogdan Pawłowski

Porządek mszy św. i nabożeństw:

niedziele i święta - godz. 9.30

nabożeństwo ku czci św. Antoniego - każdy wtorek godz. 15.30

adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą za kapłanów i osoby konsekrowane – każdy czwartek godz. 15.30

msza św. w dni powszednie - godz. 16.00

Najbliższe wydarzenia:

DNI ŚW. ANTONIEGO 12-17 CZERWCA

Wtorek 12 czerwca
godz. 18.oo uroczyste nieszpory